Leginkább a fürdőszobákba és mellékhelyiségekbe célszerű ilyen készülék beszerelése, mutatjuk azt is, hogy miért, illetve egy konkrét terméket is ajánlunk hozzá. Ha Ön is küzd a páratartalommal otthonában, érdemes lesz velünk tartani!
Fürdőszoba szellőztetése ventilátorral
Alapterület és belmagasság függvényében fürdőszoba szellőztetésére a ventilátorok közül az alábbiakat ajánljuk.
- Ha 2,6-2,7 méteres, vagyis általános a belmagasság, valamint maximum 6 m2-es a helyiség, akkor a 100 mm csatlakozási méretű axiális ventilátorok javasoltak. Ehhez az is szükséges, hogy közvetlen kivezetéssel az oldalfalon keresztül jusson ki a szabadba a páradús levegő, ha a cső teljes hossza maximum 1,5 méter.
- Amennyiben 7-12 m2 alapterületű a fürdőszoba, akkor 120 mm-es, 12 m2 felett pedig már a 150 mm-es csatlakozási méret ideális a megfelelő légcseréhez.
- Amikor a csőhossz már 1,5-3 méter közötti, félaxiál-félradiál ventilátorok az ideálisak akkor, ha a csőrendszer 100 mm-es átmérővel rendelkezik.
- Ugyanennél a csőhossznál az axiális ventilátorok közül 120 vagy 150 mm-es átmérőjű változatok lehetnek megfelelőek.
- Ha 3 méternél hosszabb a csőrendszer (például a társasházaknál), akkor már radiális ventilátorok szükségesek, ugyanis ezek sokkal nagyobb nyomással tudják keringtetni a levegőt, mint az axiális társaik.
Páratartalom érzékelős ventilátor nagyfokú párásodás esetén
Amennyiben fürdőszobánkban magas a páratartalom, és penészednek a falak, célszerű páraérzékelő funkcióval rendelkező ventilátorokat beszerezni. Ezek a berendezések automata üzemmódban tudják végezni a szellőztetést, és úgynevezett utószellőztető funkcióval rendelkeznek. Páraérzékelő funkcióval több típus is megtalálható a kínálatunkban, ilyen például a Cata Ultra Comfort “Hygro” változatai.
Mit tud egy ilyen készülék?
Egyik legnagyobb előnye például a Cata Ultra Comfort-10 Hygro Sylver ventilátornak, hogy alacsony zajszinttel működik. A beépített pillangószelepekkel a nemkívánatos visszaáramlásnak is elejét vehetjük, ami főként többfelhasználós légtechnikai rendszereknél nagy pozitívum. Speciális gördülőcsapágyazásával falsíkba és mennyezetbe egyaránt beépíthető, és a hosszú élettartam is garantált.
Az ún. “Timer” funkciója a késleltetett leállást segíti, vagyis fokozatmentesen be tudjuk állítani az utószellőztetés időtartamát 1,5 és 20 perc között. A Hygro funkció pedig elindítja a szellőztetést, ha a helyiség páratartalma a küszöbérték fölé emelkedik. Ez a küszöbérték 30-80% között 6 fokozatban állítható a felhasználói igényeknek megfelelően. A fordulatszámot és a teljesítményt is lehet szabályozni ennél a típusnál, így ezek a paraméterek a helyiség méretéhez igazíthatók.
Mivel az eszköz előlapja könnyen levehető és visszahelyezhető, ezek a beállítások egyszerűen elvégezhetőek, és még a tisztán tartás is gyerekjáték.
Bízunk benne, hogy cikkünk segíti a fürdőszobai páratartalommal kapcsolatos problémák megoldását. Amennyiben kérdése lenne ezzel kapcsolatban, forduljon kollégáinkhoz a megadott elérhetőségeinken! A megfelelő készülék kiválasztása, telepítése és karbantartása kapcsán is állunk rendelkezésére.