Általános tanácsok a megfelelő ventilátor kiválasztásához
Először azt kell fixálni, hogy ipari vagy háztartási célra keresünk-e ventilátort. Mi most az utóbbiakra fókuszálva összegyűjtöttük, hogy mit érdemes tisztázni vásárlás előtt.
● Elsőként a szellőztetni kívánt helyiség méretére van szükség.
● Lényeges még az elszívott levegő kivezetésének módja és annak műszaki paraméterei.
● A készülék telepítésének és rögzítésének lehetőségei szintén központi kérdésnek számítanak, valamint a ventilátor
elhelyezési, rögzítési lehetőségei is.
● Az elektromos illeszthetőség sem elhanyagolható.
● Érdemes összegyűjteni azokat az extra és kényelmi funkciókat is, amelyek a komfortérzetünk szempontjából fontosak.
Melyik ventilátort válasszam fürdőszobába?
Amennyiben a fürdőszobába keresünk ventilátort, webáruházunk közel 150 terméket kínál erre a célra. 2,6-2,7 méteres belmagasságnál és maximum 6 m2-es alapterület esetén 100 mm-es csatlakozási méretű axiális ventilátorokat érdemes választani. Ez a típus akkor javasolt, ha közvetlen kivezetéssel áramoltatja ki a kültérbe a párás levegőt, illetve abban az esetben, ha legfeljebb 1,5 méter hosszú a cső.
7-12 m2-es helyiségnél már 120 mm-es, 12 m2 feletti alapterület esetén pedig 150 mm-es csatlakozási méretű berendezéseket javaslunk. Abban az esetben, ha 100 mm-es átmérővel rendelkezik a csőrendszer és 1,5-3,0 méter között fixálható a csőhossz, akkor a félaxiál-félradiál ventilátorok jelenthetik az ideális választást. Kifejezett előnyük, hogy kétszer nagyobb nyomással képesek a levegő mozgatására, mint az axiális modellek.
Leginkább társasházaknál fordul elő, hogy 3 méternél hosszabb a csőrendszer, és ahhoz kell a legjobb szellőztetőt megtalálni. Erre a célra radiális ventilátorokat érdemes választani, mert ezek akár 100-250 Pa nyomással tudják a levegőt áramoltatni. Ugyanakkor a telepítéshez figyelembe kell venni, hogy nagyobb a méretük is. Ilyen például az Aerauliqa QX-80 szellőztető ventilátor.
Mit tud ez a berendezés?
Az Aerauliqa QX-80 egy olyan készülék, amiben a beépített pillangószeleppel tökéletesen meggátolható az esetleges visszaáramlás. Ez társasházaknál kifejezetten nagy előnyt jelent. Mivel formatermezett a külseje, így a megjelenése sem előnytelen, amihez további pluszt ad a süllyesztett kialakítás. Így ugyanis alig áll el a fal síkjától.
Gipszkartonba is be lehet építeni, de arra ügyeljünk, hogy Aerauliqa KT-PLASTER QX tartozék szükséges hozzá. 30000 üzemórára tervezték a gördülőcsapágyazását, ennek köszönhetően a szakaszos és folyamatos üzemeltetés is megoldható, és a hosszú élettartam is garantált.
Párásodás esetére
Tény, hogy a fürdőszoba a párásodásra leginkább hajlamos helyiség. Ennek ellenére előfordulhat, hogy nem magas a páraszint. Ilyenkor a kapcsolóról üzemeltethető klasszikus ventilátorok is megfelelőek.
Amennyiben azonban már kisebb mértékű párásodás felmerül, akkor az utószellőztető funkció nagy előny, különösen akkor, ha a mellékhelyiség is itt található. Ha magas a páratartalom, és penészedik is a helyiség, akkor válasszunk páraérzékelő funkcióval rendelkező modelleket!
Bízunk benne, hogy cikkünk segít a döntésben. Ha mégis kérdése lenne, forduljon hozzáértő kollégáinkhoz bizalommal!