Szellőztetőrendszer utólag – hogyan javíthatjuk az otthonunk levegőjének minőségét?

 

A szellőztetés ezen módja folyamatos manuális beabatkozást igényel a felhasználó részéről, energiapazarló megoldás, ráadásul nyitott nyílászárók mellett több por és egyéb szennyezőanyag jut be az épületbe, valamint magasabb zajterheléssel is számolhatunk.  

Webshopunk kínálatában olyan berendezéseket és eszközöket talál, amelyek alkalmasak egy tökéletes szellőztetőrendszer kiépítéséhez. Építkezésnél ma már egyre többen gondolnak a légcsere biztosításának korszerű megvalósítására, de a régi épületekben, utólagosan megvalósítható megoldásokat is kínálunk. Háztartási légtechnikai megoldások termékkategóriánkban mindenki megtalálja az otthona számára ideális készüléket.

Szellőztetőrendszer utólag történő beépítése

Lakás- vagy házfelújítások során gyakran felmerül, hogy utólagosan kerüljön beépítésre a szellőztetőrendszer. Az utólagos nyílászárócserék és épületszigetelések miatt a a legtöbb esetben megemelkedik a páratartalom, megszűnik az épület természetes szellőztetése, így az épületen belül a levegő minősége rosszabb lehet, mint korábban. A szellőztető rendszereket legjobb esetben az építéskor vagy nagyobb felújítás során érdemes telepíteni, de kínálatunkban megtalálhatók azok a berendezések is, amelyek félkész vagy teljesen kész, kifestett lakások esetén is egyszerűen telepíthetők.

A legegyszerűbben utólag is telepíthető termékek az úgynevezett egyhelyiséges vagy decentralizált szellőztető készülékek, melyek az épület azon helyiségeit tudják szellőztetni, amelyekbe azok beépítésre kerülnek. Természetesen ezek között is megtalálhatók a hőenergia visszanyeréssel működő megoldások, de természetesen a hagyományos, ventilátorokkal történő szakaszos vagy folyamatos szellőztetést biztosító termékek is.


Hogyan válasszunk berendezést?

A szellőztetni kívánt helyiségek méretétől, funkciójától, a felhasználók számától, a lehetséges telepítési, frisslevegő bevezetési és az elhasznált levegő kivezetési pontoktól függően célszerű a készüléket kiválasztani, természetesen a felhasználói igényeket is figyelembe véve. Például ha egy adott helyiségben a páralecsapódás is gondot okoz, célszerű olyan berendezést választani, amely páraérzékelő funkcióval is rendelkezik.

A szellőztetőrendszer utólag történő beépítése alkalmával a legtöbb esetben a hővisszanyerős berendezéseket szokták választani. Ez akkor nagyon jó megoldás, ha a lehető legenergiahatékonyabban szeretnénk megoldani az otthonunk légcseréjét. Ezekkel a modellekkel akár 90%-kal csökkenthető a szellőztetés során felmerülő energiaveszteség.

A hővisszanyerős szellőztetőrendszerek működésének alapja, hogy egy hőcserélő segítségével a helyiségből kiáramló levegő hőjét átadják a beráamló friss levegőnek. Így végeredményben a beérkező levegő hőmérséklete közel azonos lesz a kivezetésre kerülő elhasznált levegő hőmérsékletével. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy nyáron nem engedjük be a szellőztetés során a kinti meleg levegőt, télen pedig bent tartjuk a meleget a lakásban, így sokat spórolva a fűtésszámlánkon.

 

Legnépszerűbb készülékeink

A legnépszerűbb háztartási használatra vásárolt berendezéseink jellemzően az Aerauliqa márkájú ventilátorok. Ezek az energiatakarékos berendezések már EC (elektronikusan szabályozott) motorral felszereltek, amelynek köszönhetően rendkívül alacsony energiafelvétellel rendelkeznek, alacsony zajszínt mellett üzemeltethetők, hosszú élettartammal rendelkeznek és a fordulatszám szabályozhatóságának köszönhetően magas hatékonysággal működnek.

Az egyik legkedveltebb berendezés az Aerauliqa QR-230 E Entalpia hőcserélővel. Ez a modell automatikus, kiegyenlített szellőztetést tesz lehetővé, magas hőenergiavisszanyerés mellett szellőztet, de lakár hőcsere nélküli szellőztetésre is képes. Különböző szenzorokkal is bővíthető, mint például pára-, mozgás- vagy CO2 érzékelő.

Hogyan vásárolhat webshopunkból?
Webshopunkban regisztrációt követően vagy telefonon, esetleg e-mailben tud rendelést leadni. Ha kérdése merülne fel akár valamely